Klubben

Informasjon fra DGK-styret

Av: Admin  |  Publisert: 28. mai 2026  |  Siste nyheter  |  Arkiv

Sesongen er godt i gang, og styret ønsker å gi en kort oppdatering på situasjonen i administrasjonen, samt planene for driften i tiden fremover.

Vi har lagt en god kabal som sikrer full kontinuitet for både medlemmer og gjester.
Etter at tidligere daglig leder ga seg 8. mai, har styret engasjert seg tettere i den daglige driften som et arbeidende styre. Dette har gitt oss verdifull innsikt, men vi ser at vi fortsatt har behov for å kartlegge og få en enda bedre og helhetlig oversikt over hva klubbens nøyaktige behov er fremover. Dette arbeidet er helt avgjørende for at vi skal kunne definere nøyaktig hvilken kompetanse og hvilke egenskaper en ny, permanent daglig leder og administrasjon bør ha. Siden vi for øyeblikket også står uten banesjef, har det vært spesielt viktig for oss å støtte opp om det dyktige banemannskapet vårt, som gjør en strålende jobb med anlegget om dagen.

Endring i administrasjonen

Vi vil informere om at klubbkoordinator Marie Høgmoen har valgt å fratre sin stilling. Marie er i sin prøveperiode og slutter 3. juni. Hun har vært et positivt bidrag i den tiden hun har vært her, og styret takker henne for innsatsen og ønsker henne lykke til videre.
For styret er det nå viktigst å sikre arbeidsro og trygghet rundt den videre driften av DGK mens vi ferdigstiller kartleggingen av klubbens behov.

Midlertidig lederløsning på plass

For å sikre en stødig hånd på rattet i denne perioden, har styret valgt å konstituere Cathrine Saxebøl som daglig leder i en tidsbegrenset periode, hun starter i rollen 15. juni 2026.
Cathrine har med seg solid ledererfaring fra store virksomheter som Gjensidige Forsikring og Norsk Rikstoto, i tillegg til bred erfaring fra idretten gjennom lederverv og engasjementer i DFI. Hun er en aktiv golfspiller i klubben, og er sterkt motivert for å bevare og videreutvikle det positive, inkluderende og hyggelige miljøet DGK er kjent for – til glede for medlemmer, gjester, frivillige og ansatte.
Mens hun fungerer som daglig leder, vil hun tre ut av sin rolle som nestleder i DGK styret.

Planer for fremtidig rekruttering

Basert på kartleggingen og behovsavklaringen vi nå gjør, vil styret igangsette ansettelsesprosessen for en ny, permanent daglig leder. For å sikre at vi treffer helt rett med profilen og gir organisasjonen tid til å lande de langsiktige behovene, vil denne prosessen starte opp noe senere enn opprinnelig planlagt. Den midlertidige lederløsningen gir oss tid til å gjøre dette arbeidet skikkelig.

Drift og samarbeid fremover

Selv om administrasjonen i en overgangsperiode har færre hoder, har vi en god plan for å løse oppgavene uten at det går ut over tilbudet i klubben.
Styret fortsetter som et arbeidende styre, og styremedlem Siri Hole vil gå inn og avlaste med de administrative oppgavene. I tillegg er vi veldig glade for at Philip McGowan har sagt seg villig til å jobbe i DGK-administrasjonen igjen i denne perioden. Sammen med Jim i Proshopen vil dette bidra sterkt til å sikre at servicen overfor medlemmer og gjester forblir på det nivået den skal være.
Klubben er godt ivaretatt, og alt ligger til rette for en flott golfsesong videre. Vi sees på banen!

Med vennlig hilsen
Styret i Drøbak Golfklubb