Klubben

Banestatus og siste nytt fra Drøbak Golfklubb – Uke 40

Av: Cathrine Saxebøl  |  Publisert: 2. oktober 2026  |  Siste nyheter  |  Arkiv

I skrivende stund er det fredag i høstferien, og mens regnet trommer jevnt utenfor vinduet, kan vi ikke annet enn å la oss imponere over medlemmene og gjestene våre. Vær er som kjent ingen hindring for ekte golfentusiaster! Bare i går, torsdag, var det hele 185 bestilte starttider på banen. Det kaller vi stålvilje og ekte golfglede!

Høstferieglede og golfrekruttering uten potetplukking

I samarbeid med Frogn idretts- og aktivitetsråd, med Per Wollbråten i spissen, har vi denne uken hatt gleden av å huse et fantastisk høstferietilbud for 10 flotte barn. De har tilbrakt ferien sin her hos oss på golfbanen, og jaggu slapp de unna potetplukkingen! I stedet har de fått svinge golfkøller, øvd på putting og kjent på mestring og golfglede fra første stund.
Det er gjengen fra Ett slag av gangen (ESAG) som har planlagt, gjennomført og stilt opp som trenere og aktivitetsledere. En enorm tusen takk rette til Terje Tømte (leder av ESAG), May, Kim og Tom Erik for den fantastiske innsatsen dere gjør! Det ryktes at det var et betydelig stykke talent å spore i den herlige barnegjengen som deltok.


Eksklusive capser og staselig heder under Drøbak Masters!

Det har også blitt utdelt noen ekstra stilige og ettertraktede Drøbak Masters-capser i løpet av uken. Søndag 27. september stilte nemlig 62 spente og inviterte spillere til start på selveste Drøbak Masters.

Dette er Drøbak Golfklubbs helt egne hedersturnering, hvor vi samler årets turneringsvinnere, trofaste frivillige, tidligere Masters-vinnere, komitémedlemmer, styremedlemmer, årets Hole-in-One'ere, Marshall-gjengen, mottakere av DGKs hedersnål, tidligere ansatte, tidligere styreledere og æresmedlemmer.
 

Turneringen ble spilt i tre klasser, og pallen så slik ut:

Klasse A

 

1. plass: Joakim Engedahl,  -3
2. plass: Håvar Wiik, -1
3. plass: Mats Gultvedt, par

Klasse B

 

1. plass: Roy Barth, -3
2. plass: Jane Merethe Røstgård, -3 (høyere hcp)
3. plass: Liam McGrory, -1

Klasse C

 

1. plass: Ulrik Berg Karlsson, -7
2. plass: Øystein R Lund, -2
3. plass: Kjersti Gander, +1  

Vi gratulerer alle vinnere med strålende resultater og vel gjennomført innsats!

Vi må også rette gratulasjon til Bjørn Ronny Kristiansen, som gikk helt til tops og seirende ut i årets DGK Matchplay hvor startfeltet var på 38 deltakere! 
 

Bli med på Høstdugnad og Dugnadsturnering – Søndag 18. oktober kl. 09:00!

Gjør deg klar for sesongens hyggeligste dugnadsdag! Søndag 18. oktober inviterer vi til stor Dugnadsturnering, og du kan melde deg på allerede nå via klubbturneringer i GolfBox.

Oppmøte er kl. 09:00. Vi starter dagen med å gå mannegard over banen for å fylle sand i alt som finnes av divots på fairwayene. Målet er å sette banen i absolutt toppstand før vinteren ruller inn, slik at gresset får de beste forutsetningene for en kanonstart på neste sesong!

Så fort vi er ferdige med sandfyllingen, samles vi til mat og hyggelig sosialt samvær. Deretter smeller signalet for shotgun-start, og vi avslutter dagen med en morsom og uformell Texas Scramble turnering. Bli med og gjør en viktig innsats for banen vår sammen med gode golfvenner!

Påminnelser for høstspillet

  • Golfbiler: Vi minner om at fra og med 1. oktober er det kun spillere med gyldig legeerklæring som kan benytte golfbil på banen.

  • Pass på gresset: Husk å tråkke på plass divots og reparere nedslagsmerker på greenene, gresset trenger all den kjærligheten det kan få fremover!

Riktig god høstferiehelg til alle sammen!