Junior "Ryder cup" i Norge
Av: Ketil Steine | Publisert: 7. oktober 2020 | Siste nyheter | Arkiv
Informasjon som priser, vilkår og andre tidsavhengige opplysninger kan være foreldet og ikke lenger gjeldende. Vi anbefaler at du leter på nettsidene våre for oppdatert informasjon.
1. plass til Nora og 2. plass til Mikkel - GRATULERER
-Årets Narvesen Tour ble rundet av med en lokal, norsk variant av «Ryder Cup» - med et blått og et rødt lag - og to inviterte deltakere fra Drøbak Golfklubb (DGK): Nora Emilie Wiik-Hansen (14) på blått lag, og Mikkel Bergum Johansen (13) på rødt lag, sier pressekontakten i DGK, J. Ketil Steine, og forteller at det var meget krevende forhold med opp mot 15 sekundmeter vind og tidvis regn: Lørdag spilte de 36 hull såkalt «foursome» i løpet av totalt åtte og en halv timer, og søndag individuelt spill over «bare» 18 hull: -Søndagens spill ble en thriller, hvor Nora lenge ledet de første ni hullene – en ledelse som ble «spist opp» på de siste ni hullene, hvor hun plutselig lå under, før hun igjen vant de to siste hullene , sier Steine og forteller at til slutt vant Nora og blått lag etter at hun avgjorde sin «flight» med den siste putt’n på hull 18. -Det var to slitne, men fornøyde DGK-spillere som vendte hjem etter hard konkurranse, avslutter han.
Bildetekst:
Nora Emilie Wiik-Hansen (14) fra Drøbak (tv) og Mikkel Bergum Johansen (13) fra Fagerstrand med premiene for henholdsvis 1. og 2. plass i de norske juniorenes «Ryder Cup» i helgen. (Foto: Privat/DGK)




